Сапіжанська СЗШ І-ІІ ступенів
Вчитель початкових класів Боднарчук Н.В.
Якщо дитина хоче вам допомогти...
«Мамо, давай, я помию посуд», — просить маленький Олекса і біжить до мийки. Секунда, і слизька тарілка падає на підлогу, розлітаються на всі боки осколки, вода з крана ллється щосили, і в довершення до всього хитлива табуретка падає разом з хлопчиком. Мама сердито промовляє: «Знову від тебе одні неприємності».
Звичайно, від маленьких помічників набагато більше турбот, ніж користі: візьмуть чашку — обов'язково розіб'ють, полізуть прати — від голови до ніг мокрі...
Але ніколи не відмовляйте дітям. Або хоча б відмовляйте якнайрідше. Робота, навіть найпростіша, на відміну від звичних дитячих ігор, вимагає обережності і концентрації уваги. Тому коли дитина займається простою домашньою працею, розвиваються її інтелектуальні й рухові здібності.
Якою б простою не здавалася робота, дитині обов'язково треба показати, як її робити. Навчити цьому не так легко. Але батьки, які для полегшення власного життя думають, що все простіше зробити самим, обділяють і себе, і дитину.
Так що дозвольте вам допомогти — нехай малюк працює, скільки йому забажається. Але є одна умова — для вас не важливий результат його роботи. Дорослі вважають: будь-яка робота повинна бути доведена до кінця. Але для дитини важливий поки що не результат діяльності, а сам процес...
І, крім усього іншого, коли дитина проситься до вас у помічники, скористайтеся цим для розмов з нею: адже ви й самі часто говорите, що через домашні справи і проблеми не вистачає часу для спілкування з дітьми. А тут така чудова нагода поговорити, довідатися про останні дитячі таємниці і секрети, здогадатися, що турбує вашого малюка. Зрештою довірчі стосунки з дитиною заслуговують на те, щоб зайвий раз вимити залиту водою підлогу або купити кілька нових тарілок!
Нерідко можна почути скарги жінок на своїх чоловіків. І одна з найпоширеніших: він зовсім не цікавиться дитиною! На жаль, нерідко в ситуації, яка склалася, винуваті не тільки чоловіки.